Zapažen nastup stonoteniserki OŠ “Đura Jakšić” na državnom takmičenju

Stonoteniserke Osnovne škole “Đura Jakšić” ostvarile su zapažen rezultat na Državnom takmičenju održanom u Aleksincu.

Zaječarke su nastupile u sastavu Anastasija Mladenović i Sandra Badicović, koje su nakon osvajanja gradskog i okružnog takmičenja na Prvenstvu Srbije krenule odlično, trijumfom nad ekipom Osnovne škole “Andra Savičić” iz Valjeva.Ipak, zaustavljene su u četvrtfinalu, gde su stonoteniserke OŠ “Zdravko Čelar” iz Čelareva bile prejake. Imale su Zaječarke i tu šansu, pogotovo Mladenović, koja je pružila dostojan otpor favorizovanoj rivalki i poražena je tek nakon tri seta i vođstva od 1:0 u setovima i rezultata 9:9 u drugom setu.

Stonoteniserke OŠ “Đura Jakšiš”, predvođene profesorom fizičkog vaspitanja Draganom Petkovićem, dostojno su reprezentovale kako svoju školu, tako i grad iz kojeg dolaze.

izvor i foto: Glas sporta