„Orlovi“ završili učešće na Mundijalu

Reprezentacija Srbije izgubila je od Švajcarske 3:2 u trećem kolu Grupe G, čime su završili učešće na Mundijalu u Kataru.

„Orlovima“ je bila potrebna pobeda protiv Švajcarske u 3. kolu grupe G, bili su u jednom trenutku blizu, ali su na kraju izgubili 2:3 (2:2) i treći put u nizu takmičenje završavaju u grupnoj fazi.

Čak i da su najbolji srpski igrači pobedili ne bi išli dalje, budući da je Kamerun savladao Brazil 1:0, a Afrikanci su u prendosti po gol razlici.

Nije ova utakmica počela onako kako smo hteli i očekivali. Već posle 20 sekundi Švajcarci su imali dve kolosalne prilike, ali je Vanja Milinković Savić pokazao zašto je na ovom Mundijalu golman sa najviše odbrana. Ponovo je bio na visini zadatka i „skinuo“ dva zicera rivalu. Prvo Granitu Džaki, a potom i Đerdanu Šaćiriju.

Te dve odbrane ulile su potrebnu dozu energije „orlovima“ koji su potpuno peuzeli inicijativu i bili daleko bolji tim. Ali, rival je uspeo da iskoristi kontru i dođe do prednosti.

U tim trenucima Srbija je već bila otpisana, bila su joj potrebna dva gola za prlazak dalje, ali igrači selektora Dragana Stojkovića nisu želeli da se predaju. Krenuli su još jače i agresivnije, i baš kao protiv Kameruna uspeli već u prvom periodu da dođu do preokreta.

Kreirali su ga kapiten Dušan Tadić sa dve asistencije i Aleksandar Mitrović i Dušan Vlahović sa po jednim golom. Postojao je u tim trenucima na ternu smao jedan tim i to je bila Srbija, a onda je rival ni iz čega stigao do iznednačenja u 44. minutu preko Embola.

E, to je, čini se bio kraj. Igrači Srbije su nakon pauze između dva poluvremena izašli bezidejno, rival je to iskoristio i već nakon tri minuta igre u nastavku Remo Frojler je doveo Švajcarce u novo vođstvo. Taj zaostatak je ipak bio preveliki za igrače Srbije.

Nisu uspeli da ga nadoknade, bez obzir akoliko je selektor Stojković izmenama pokušavao da prodrma tim. Argentinski arbitar fernando rapalini je propustio u 65. minutu da dosudi jedanaesterac nad Mitrovićem posle faula Šera, izazvalo je to mnogo tenzija na terenu, došlo je do velike gužve, ali se ubrzo sve smirilo. Mogao je Južnoamerikanac i da isključi Šaćirija koji je nesportski gestikulirao ka klupi Srbije, uhvativši se za međunožje.

Do kraja utakmice se gotovo i nije igrao fudbal, sve se svodilo na jake i oštre duele, mnogo je bilo nervoze, praktično na ivici tuče, ali bez izglednih prilika da se izmeni rezultat.

I na kraju, Srbija ostaje bez prolaska u nokaut rundu Mundijala.

preuzeto: Euronews, foto: fb FSS