Saša Cvetković treći put pokorio Evropu

On je u svojoj M2 kategoriji-120 kilograma, osvojio zlatnu medalju u čučnju i postavio novi evropski rekord sa podignutih 286kg. U benč presu potisnuo je 155kg. U mrtvom dizanju osvojio je zlatnu medalju sa podignutih 301kg i postavio novi evropski rekord.

U ukupnom skoru – totalu ostvario je rezultat od 742kg, osvojio zlatnu medalju, postavio novi evropski rekord u totalu i ponosno predstavio Republiku Srbiju intoniranjem himne. Treba napomenuti da je Saši Cvetkoviću ovo treća uzastopna titula prvaka Evrope u diviziji M2, kategorija-120kg.

Kao drugi najbolji takmičar po IPF bodovima (odnos telesne težine i podignutog opterećenja) dodeljena mu je plaketa, prvi put otkako se takmiči na međunarodnoj sceni.

Čestitke Saši Cvetkoviću na osvojenim priznanjima i što predstavlja Srbiju i svoj Grad Zaječar.