Zaječarske džudistkinje osvojile dve medalje na Prvenstvu Srbije

Na Državnom prvenstvuu džudou, u konkurenciji učenica srednjih škola do 48 kilograma, zaječarska džudistkinja Ines Кos osvojila je srebrnu medalju. Članica Džudo kluba „Akademija Todorović“ i učenica Tehničke škole u Zaječaru stigla je do novog odličja u jakoj konkurenciji, čime je nadmašila učinak iz prošle godine, kada je osvojila bronzu.

Da uspeh bude potpun, pobrinula se Кata Prvanović, još jedna članica Džudo kluba „Akademija Todorović“ i učenica OŠ „Desanka Maksimović“ iz Zaječara, koja je u kategoriji takmičarki osnovnih škola do 36 kilograma osvojila bronzanu medalju.

Ekipu iz Zaječara je i na Republičkom školskom takmičenju predvodio njihov klupski trener Dane Todorović, a organizatori Prvenstva bili su Savez za školski sport Srbije i Džudo Saveza Srbije.

Na Prvenstvu je učestvovalo više od 1000 takmičara iz 312 osnovnih i srednjih škola iz naše zemlje.

preuzeto: Glas sporta