U Centra za kulturu u Boljevcu promovisana je prva knjiga novinara Dejana Radulovića “Kroz trnje i planine” i prikazan njegov dokumentarni film pod nazivom „Čudesna priroda gorostasne Rtanj planine“.
Na promociji su govorili novinari iz Bora i Boljevca, Branko Pešić i Javorka Gojković, dok je profesor sa departmana za novinarstvo na Filozofskom fakultetu u Nišu, dr Zoran Jevtović napisao:
Tamo gde Rtanj planina kao svetionik na istoku posmatra sve strane sveta, u naizgled malom Boljevcu, gde snega po prirodi stvari u ovo godišnje doba još ima, gde ljudi dišu punim plućima, Ovo je omaž Srbiji koja nestaje, gorštacima koji ne pristaju na promene i dijalektima koji ne daju da odu u zaborav; kućicama na kraju sveta i zvezdama padalicama koje se još uvek smeše onima koji nisu zaboravili da sanjaju.
Radulović je rođen u Boru, ali je veći deo života proveo u Majdanpeku, radeći kao profesor istorije i novinar. Bio je dopisnik Radija „Slobodna Evropa“ i B92 iz istočne Srbije, a od juna 2007. godine, autor i voditelj dokumentarne emisije „Slike života“ koja se prikazivala najpre na Tv Avala a potom i na brojnim regionalnim i lokalnim tv stanicama.
Za svoj novinarski rad, kao i za domete emisije “Slike života”, višestruko je nagrađivan, a neke od nagrada su:
- Nagrada “Zoran Mamula”
- Nagrada UNICEF-a za priču “Zaustavljeno detinjstvo”
- Bronzana medalja u kategoriji TV minijature festivala “Press vitez” za priču “Vlaška magija”
- Srebrna medalja na festivalu “Press vitez” za priču “padobranac”
- Prva nagrada na međunarodnom festivalu dokumentarnog – turističkog filma za priču “Tara”
- Srebrna povelja na međunarodnom festivalu “Interfer” za priču “Monah i vuk”
- Nagrada NUNS-a za istraživačko novinarstvo za priču “Pobeda na planini”
- Prvo mesto na međunarodnom festivalu “Interfer” za priču “Pobeda na planini”
foto: fb Dejan Radulović